Home
10–12 KLASIŲ MOKSLEIVIŲ VIKTORINA „VALSTYBINGUMO LINK: LIETUVIŲ POLITINIAI SIEKIAI 1905–1917 M.“
Parašė Administratorius   

 

atkurtai-Lietuvai-100 Minint Lietuvių konferencijos 100-metį ir pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį organizuojama viktorina „Valstybingumo link: lietuvių politiniai siekiai 1905–1917 m.“, Lietuvos gimnazijų II–IV klasių ir bendrojo ugdymo mokyklų 10–12 klasių moksleivių komandos kviečiamos dalyvauti viktorinoje „Valstybingumo link: lietuvių politiniai siekiai 1905–1917 m.“.

Viktorina vyks 2017 m. gruodžio 8 d. 12 val. (atvykusių į viktoriną registracija – nuo 11 val.) Lietuvos Respublikos Seime (Gedimino pr. 53, Vilnius).

Norinčios dalyvauti komandos iki lapkričio 27 dienos atsiunčia užpildytą dalyvio anketą (nuostatų 1 priedas)  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

Viktorinos nuostatai ČIA.

Kontaktai pasiteiravimui: Angonita Rupšytė – el. p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , tel. (8 5) 239 6119, mob. 8 616 19 252.

 

Organizatoriai – Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės istorinės atminties komisija, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija.

 
KVALIFIKACINIS SEMINARAS ISTORIJOS MOKYTOJAMS
Parašė Administratorius   

5-tas mokytojų seminaras

 
TARPTAUTINĖ MOKSLINĖ KONFERENCIJA „REFORMACIJA LIETUVOJE IR JOS POVEIKIS KULTŪROS ATSINAUJINIMUI“
Parašė Administratorius   

Konferencijos programą atsisiųsite paspaudę ant plakato.

reformacija plakatas

 
KLAIPĖDA VĖL SUSITINKA SU REFORMACIJA
Parašė Loreta Elertienė   

Pripažindamas Reformacijos įtaką ir svarbą Lietuvos valstybingumui ir kultūrai Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 2017 metus Reformacijos metais (nutarimo Nr. XII-2349). Tad visai neatsitiktinai rugsėjo 22–23 dienomis LIMA nariai rinkosi Klaipėdoje į istorijos mokytojų praktinę konferenciją.

Žvelgiant iš amžių perspektyvos, galima teigti, kad Reformacijos idėjos privertė Europą kitu žvilgsniu pažvelgti į save. Reformacijos idėjų paskatintos kūrėsi ne tik mokyklos, spaustuvės, universitetai, bet ir protestantiškos valstybės su savo valstybinėmis bažnyčiomis (pirmoji protestantiška valstybė pasaulyje 1525 m. tapo dabartinės Lietuvos kaimynė – Prūsijos kunigaikštystė). Ne veltui konferencijos vieta pasirinkta Klaipėda, kuri ilgus amžius buvo vokiškos, protestantiškos kultūros miestu.

Gausiai susirinkusius konferencijos dalyvius iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Pakruojo, Marijampolės, Šakių, Jonavos, Biržų, Šilutės ir Klaipėdos miestų ir rajonų pasveikino Baltijos gimnazijos teatro grupė, mokyklos direktorė bei garbūs miesto svečiai.

Skaityti daugiau...
 
KVALIFIKACINIS SEMINARAS ISTORIJOS MOKYTOJAMS
Parašė Administratorius   

 LIMA siuntimui

Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos

Vilniaus skyrius

 LEU HUF

 

2017 m. spalio 21 d. Lietuvos edukologijos universiteto Humanitarinio ugdymo fakultete (T. Švečenkos g. 31, A5 aud.) organizuojamas kvalifikacinis seminaras istorijos mokytojams tema „Vidurinių amžių istorija ir jos šaltiniai“.

 

Tikslai:

  • aptarti socialinius, religinius ir geopolitinius Vakarų Europos ir Viduržemio jūros regiono reiškinius, XI amžiuje atvedusius prie Kryžiaus žygių;
  • apžvelgti XIII a. Lietuvos mūšius;
  • remiantis Eiliuota Livonijos kronikos aprašymu, aptarti Garuozos mūšį.

 

Darbotvarkė

10.00–10.05 val. LEU Humanitarinio ugdymo fakulteto prodekanės prof. dr. Sandros Grigaravičiūtės įžanginis žodis.

10.05–11.05 val. doc. dr. Darius Alekna. „Dievo taikos ir Dievo paliaubų sąjūdžiai X–XI a.“

11.05–12.05 val. doc. dr. Darius Alekna. „Kodėl prasidėjo kryžiaus žygiai?“

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 8 iš 40

2017 logo
KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
LII
LIMA siuntimui
VU IF 
LPA logo 1
Delfi RGB-new-page-001
 LNB logo
 Valdovu rumai
 vusa.RGB
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 37 svečius online