MOKINIŲ PILIETINĖ AKCIJA – RAŠINIŲ KONKURSAS "LIETUVOS POLICIJA"
Parašė LIMA Tarybos pirmininkės pavaduotojas Robertas Ramanauskas, konkurso „Lietuvos policija“ koordinatorius   

Mieli kolegos, Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojai,


      Lietuvos policijos veteranų asociacija ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija skelbia mokinių pilietinės akcijos-rašinių konkurso „Lietuvos policija" pradžią. Vienas svarbiausių pilietiškumo ugdymo akcentų yra viešojo intereso svarbos išskyrimas. Teisėsauga ir ypač policija visada buvo ir yra ta institucija, kuri pirmoji stoja šio intereso ginti. Siekdami kelti šios profesijos visuomeninį prestižą Konkurso iniciatoriai ragina mokytojus skatinti mokinius dalyvauti akcijoje, kviesti į pilietiškumo pagrindų pamokas pareigūnus ir ugdyti jaunų žmonių teisinę sąmonę, pilietinę kultūrą ir per prasmingus asmeninius pavyzdžius puoselėti jų žmogiškąsias vertybes ir iki 2016 m. spalio 20 d. registruoti dalyvius. Konkurso nuostatus rasite čia.

Nuorodos į konkurso literatūrą:

Šiauliai ir policija Lietuvos įvykiuose

Lietuvos policija atkūrus nepriklausomybę

Angelo sargo skrydis

Angelas Sargas 1

Angelas Sargas 2

 
KVIEČIAME Į INTERNETINES PASKAITAS

Kvietimas paveiksliukas

    Kviečiame dalyvauti internetinėse paskaitose. Daugiau informacijos rasite čia.

     Registracijai į paskaitas spauskite ant Jus sudominusios temos: „Kaip pasirengti socialinių mokslų testams?", „Kaip vertinti ir įsivertinti istorijos pamokose?".

 

 
KVIEČIAME Į PILIETIŠKUMO PAMOKAS LIETUVOS KARIUOMENĖS DALINIUOSE

   Spalio 3–14 d. įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose organizuojama Krašto apsaugos diena, kurios metu vyks pilietiškumo pamokos vyresniųjų klasių (9-12 klasių) moksleiviams. Moksleiviai ir jų mokytojai kviečiami susipažinti su kariuomene, pabendrauti su kariais, apžiūrėti jų naudojamą ginkluotę.

   Kariniuose daliniuose, priklausomai nuo jų veiklos specifikos, moksleiviams bus paruoštos specialios programos. Į dalinius atvykę moksleiviai galės ne tik stebėti, bet ir patys išbandyti įvairią karinę veiklą: kartu su kariais važiuoti karine technika, išmokti išgyvenimo miške gudrybių, maskavimo ypatumų, šaudyti pneumatiniais ar lazeriniais ginklais, apžiūrėti karinius laivus.

   Krašto apsaugos diena pirmą kartą buvo surengta 2008 m. spalio 7 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Karaliaus Mindaugo mechanizuotame pėstininkų batalione. Nuo 2014 m. Krašto apsaugos diena kariuomenės daliniuose tapo tradiciniu renginiu, kurio metu Lietuvos kariuomenės daliniai kviečia įvairių mokyklų ir gimnazijų vyresniųjų klasių mokinius į dalinyje organizuojamą pilietiškumo pamoką.

  Šio renginio tikslas – iš arčiau supažindinti moksleivius ir jų mokytojus su Lietuvos kariuomene, nuolatine privalomąja karo tarnyba ir kitais galimais karo tarnybos būdais, stiprinti kariuomenės bendradarbiavimą su mokyklomis.

Informaciją apie registraciją į Lietuvos kariuomenės dalinius rasite ČIA.

 

 
NACIONALINIS KONKURSAS "PRAEITIES STIPRYBĖ-DABARČIAI"

praeities stiprybe   

    Įsibėgėjant naujiems mokslo metams Valstybės atkūrimo šimtmečio proga vėl siūlome dalyvauti nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai".

    Su konkurso šūkiu „Pažink laisvę!" kviečiame vyresnių klasių mokinių komandas pasitelkus tiriamuosius bei kūrybinius įgūdžius pažinti sudėtingus, įdomius ir įkvepiančius Lietuvos Laisvės kovų įvykius, asmenybes ar jų įamžinimo būdus.

     Daugiau apie konkursą skaitykite čia.

 
ĮSPŪDŽIAI PO STAŽUOTĖS GRAIKIJOJE
Parašė LIMA Rokiškio skyriaus pirmininkė Rima Šimėnienė, Juodupės gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė   

     Pagal ERASMUS+ KA1 pagrindinio veiksmo Rokiškio švietimo skyriaus inicijuotą projektą ,,Pagrindinio ugdymo pakopoje dirbančių mokytojų kompetencijų tobulinimas ir lyderystės plėtra Rokiškio r. mokyklose", kovo 21-25 dienomis šeši rajono istorijos ir lietuvių k. mokytojai dalyvavo stažuotėje Graikijoje, Atėnų mieste. Stažuotės tema – „Efektyvus mokytojų bendradarbiavimas. Integruoto ir holistinio ugdymo organizavimas Graikijos mokyklose."
    Jau pirmosiomis dienomis lankėmės trijose mokyklose: pradinėje Maraslion, eksperimentinėje Atėnų gimnazijoje, Ilijono licėjuje ir mokytojų mokymo centre. Stebėtose pamokose, pokalbiuose su mokytojais ir mokyklų administracija, mokytojų mokymo centro vadovais
susipažinome su Graikijos švietimo sistema. Sužinojome, kad nuo 6 iki 12 metų vyksta pradinis ugdymas- dimotiko (1-6 klasės), nuo 12 iki 15 metų - privalomas pagrindinis vidurinis išsilavinimas – gymnasio (7-9 klasės) ir nuo 16 iki 18 metų - aukštesnysis vidurinis išsilavinimas – licėjus (10-12 klasės).

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 10 iš 34

2017 logo
 
KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
SMM
LII
LIMA siuntimui
LEU
VU IF 
LPA logo 1
Delfi RGB-new-page-001
 LNB logo
 Valdovu rumai
 vusa.RGB
LEU-SA-logo1
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 64 svečius online