Home Renginiai
Renginiai
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS MINĖJIMAS TRAKŲ RAJONO PALUKNIO MEDEINOS GIMNAZIJOJE

     Laisvė. Dažnai sakome, kad tai svarbiausioji vertybė, kad tai didžioji tautos siekiamybė. Apie ją kalbame sausio mėnesį, kai prisimename laužus šalia parlamento ir tankus prie Televizijos bokšto. Uždegame žvakutes ir nulenkiame galvas pagerbdami žuvusiuosius. Pakalbame apie tautos susitelkimą...
      Dideli žygiai prasideda nuo mažų darbų. Gal ir per skambiai pasakyta, bet Paluknio „Medeinos" gimnazija jau treti metai tampa ta savotiška traukos vieta, kur sausio 13 dieną būrelis palukniečių dalyvauja pilietinėje kraujo donorystės akcijoje. Taip be pompastikos paminima Laisvė gynėjų diena.

Skaityti daugiau...
 
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS MINĖJIMAS VAIGUVOS VLADO ŠIMKAUS PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

     Kelmės rajono Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinės mokyklos bendruomenė kartu su visa Lietuva 25-ąjį kartą pagerbė už šalies laisvę 1991-ųjų sausį kovojusius ir gyvybę paaukojusius žmones. Iš pat ryto, 8 valandą, prasidėjo pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija". Mokiniai su žvakelėmis rankose gyvu žiedu apjuosė mokyklą, tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą. Sugrįžę į mokyklą, visi suėję į salę, dalyvavome literatūrinėje – muzikinėje kompozicijoje „Sausio 13 – oji. Laisvės kaina". Dar kartą visi prisiminė žmones, paaukojusius gyvybę, suteikusius mums Viltį į ateitį žengti Laisvės keliu. Tyliai visi klausė pagarbiai tariamų 14 pavardžių. Mirtis prieš dvidešimt penkis metus šventė tik laikiną pergalę. Laisvės Gynėjai gyvi mūsų širdyse, mūsų atmintyje.

Skaityti daugiau...
 
KĄ MENA SAUSIO 13-OSIOS NAKTIS

          Istorijos mokslas - mokslas apie praeitį, dažnai asocijuojasi su apdulkėjusių knygų puslapiais ir tuo kas buvo taip seniai, taip toli, kad su mumis neturi jokio ryšio. Tai vaizdinys, kuris toks gajus ypač jaunų žmonių tarpe. Tad šiemet minint Sausio įvykių 25-asias metines, nusprendėme padėti mokiniams prisiliesti prie gyvosios istorijos, kuri tokia artima, jautri, gal ir subjektyvi, bet sava ir išgyventa.

Skaityti daugiau...
 
LIETUVOS LAISVĖS GYNIMO 25-ČIO PAMINĖJIMAS VILNIAUS ŽEMYNOS GIMNAZIJOJE

         Dar prieš Laisvės gynėjų dienos minėjimą keli Vilniaus Žemynos gimnazijos antrų klasių mokiniai dalyvavo diskusijoje „Ar nepabodo kalbėti apie patriotiškumą?" Su susirinkusiais diskutavo prof. dr. Alfredas Bumblauskas, Vytaras Radzevičius, dr. Jolanta Rimkutė, Dovydas Pancerovas. Pašnekovus kalbino dr. Norbertas Černiauskas. Diskusijoje buvo aptariama kas yra šiandienos patriotas, ar patriotizmas ir pilietiškumas - vienas kitą papildantys ar vienas kitam prieštaraujantys, kaip reiškiasi patriotizmas mene ir kasdienybėje, ar gebama ugdyti patriotus.

Skaityti daugiau...
 
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS MINĖJIMAS ANYKŠČIŲ A. BARANAUSKO PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

      Ankstų rytą Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos bendruomenė susirinko mokyklos kieme ir dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija" Visi mokyklos mokiniai atsinešė žvakutes ir jomis sužibo stilizuotas ,,televizijos bokštas", o neužmirštuolėmis pagerbė žuvusius 1991 m. sausio 13 d. Mokyklos fojė papuošė meninė kompozicija ,,Laisvės paukščiai", kurią sukūrė mokyklos istorijos ir dailės mokytojos.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 5 iš 8