Home
KVALIFIKACINIS SEMINARAS ISTORIJOS MOKYTOJAMS
Parašė Administratorius   

5-tas mokytojų seminaras

 
TARPTAUTINĖ MOKSLINĖ KONFERENCIJA „REFORMACIJA LIETUVOJE IR JOS POVEIKIS KULTŪROS ATSINAUJINIMUI“
Parašė Administratorius   

Konferencijos programą atsisiųsite paspaudę ant plakato.

reformacija plakatas

 
KLAIPĖDA VĖL SUSITINKA SU REFORMACIJA
Parašė Loreta Elertienė   

Pripažindamas Reformacijos įtaką ir svarbą Lietuvos valstybingumui ir kultūrai Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 2017 metus Reformacijos metais (nutarimo Nr. XII-2349). Tad visai neatsitiktinai rugsėjo 22–23 dienomis LIMA nariai rinkosi Klaipėdoje į istorijos mokytojų praktinę konferenciją.

Žvelgiant iš amžių perspektyvos, galima teigti, kad Reformacijos idėjos privertė Europą kitu žvilgsniu pažvelgti į save. Reformacijos idėjų paskatintos kūrėsi ne tik mokyklos, spaustuvės, universitetai, bet ir protestantiškos valstybės su savo valstybinėmis bažnyčiomis (pirmoji protestantiška valstybė pasaulyje 1525 m. tapo dabartinės Lietuvos kaimynė – Prūsijos kunigaikštystė). Ne veltui konferencijos vieta pasirinkta Klaipėda, kuri ilgus amžius buvo vokiškos, protestantiškos kultūros miestu.

Gausiai susirinkusius konferencijos dalyvius iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Pakruojo, Marijampolės, Šakių, Jonavos, Biržų, Šilutės ir Klaipėdos miestų ir rajonų pasveikino Baltijos gimnazijos teatro grupė, mokyklos direktorė bei garbūs miesto svečiai.

Skaityti daugiau...
 
KVALIFIKACINIS SEMINARAS ISTORIJOS MOKYTOJAMS
Parašė Administratorius   

 LIMA siuntimui

Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos

Vilniaus skyrius

 LEU HUF

 

2017 m. spalio 21 d. Lietuvos edukologijos universiteto Humanitarinio ugdymo fakultete (T. Švečenkos g. 31, A5 aud.) organizuojamas kvalifikacinis seminaras istorijos mokytojams tema „Vidurinių amžių istorija ir jos šaltiniai“.

 

Tikslai:

  • aptarti socialinius, religinius ir geopolitinius Vakarų Europos ir Viduržemio jūros regiono reiškinius, XI amžiuje atvedusius prie Kryžiaus žygių;
  • apžvelgti XIII a. Lietuvos mūšius;
  • remiantis Eiliuota Livonijos kronikos aprašymu, aptarti Garuozos mūšį.

 

Darbotvarkė

10.00–10.05 val. LEU Humanitarinio ugdymo fakulteto prodekanės prof. dr. Sandros Grigaravičiūtės įžanginis žodis.

10.05–11.05 val. doc. dr. Darius Alekna. „Dievo taikos ir Dievo paliaubų sąjūdžiai X–XI a.“

11.05–12.05 val. doc. dr. Darius Alekna. „Kodėl prasidėjo kryžiaus žygiai?“

Skaityti daugiau...
 
RENGINIŲ „UŽ JŪSŲ IR MŪSŲ LAISVĘ!” PROGRAMA
Parašė Administratorius   

Bendra programa-Kosciuska

Andrejus Tadas Bonaventūra Kosciuška, daugiausiai žinomas kaip Tadas Kosciuška (1746-1817) – istorinėje Lietuvoje gimęs bajoras, Jo Karališkosios Malonybės ir Abiejų Tautų Respublikos Varšuvos kadetų korpuse ir Paryžiaus karo mokykloje subrendęs inžinerijos karininkas, savo talentus atskleidęs JAV Nepriklausomybės kare (1775-1783), Rusijos – Abiejų Tautų Respublikos kare (1792) ir jo vardu pavadintame sukilime (1794).

Pagrįstai laikomas vienu svarbiausių pasaulio laisvės simbolių XVIII a. pabaigos- XIX a. I pusės Revoliucinių karų epochoje, kovojęs už tautų ir žmogaus laisvę tiek tarnyboje, tiek asmeniniame gyvenime. Nepripažinęs nei vergovės, nei baudžiauninkų išnaudojimo, darbų neskyręs nuo žodžių, tikėjęs Teisybe, Laisve ir Nepriklausomybe, visuotinės piliečių idėjos propaguotojas ir ideologas, karys ir poetas.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 10 iš 42

logo 2020 mazas failas

ATASKAITA MOKYKLOMS

KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
LII
LIMA siuntimui
VU IF
Delfi RGB-new-page-001
LNB logo
Valdovu rumai
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 9 svečius online