Home Renginiai
Renginiai
LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENOS MINĖJIMAS PASIENIEČIŲ MOKYKLOJE
Parašė Božena Senkevič (istorijos ir pilietinio ugdymo vyr. mokytoja), Gražina Pleskevičiūtė (geografijos vyr. mokytoja), Vilniaus m. savivaldybės Grigiškių gimnazija   

109-min Lapkričio 23 d. Grigiškių gimnazijos mokiniams, dalyvaujantiems projekte ,,Lietuvos valstybės sostinės'', skirtame Lietuvos šimtmečiui paminėti, integruota pilietinio ugdymo, istorijos ir geografijos pamoka vyko Medininkų pasieniečių mokykloje.

Lietuvos respublikos konstitucijos 10 straipsnis skelbia: „Lietuvos valstybės teritorija yra vientisa ir nedalijama į jokius valstybinius darinius. Valstybės sienos gali būti keičiamos tik Lietuvos respublikos tarptautine sutartimi, kai ją ratifikuoja 4/5 visų Seimo narių.

Tačiau taip buvo ne visada. Per kelis šimtmečius keitėsi ir Lietuvos valstybės teritorija, ir sostinių geografija. Nesikeitė tik žmonių, saugančių sienas, drąsa bei atsidavimas Tėvynei.

Skaityti daugiau...
 
LIETUVOS IR UŽSIENIO LIETUVIŠKŲ MOKYKLŲ LITUANISTŲ IR ISTORIKŲ FORUMAS

     

        Šių metų Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų lituanistų ir istorikų forumas "Kaip atrasti Vasario 16-osios Respubliką mokykloje?" vyks balandžio 29–30 d. Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje, (Gimnazijos g. 3,) Kaune.

Su forumo programa galite susipažinti paspaudę čia.

Kvietimą į lietuviškų mokyklų lituanistų ir istorikų forumą rasite čia.

 

 
SVEIKINIMAS LIETUVAI

     Vasario 16-ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, paminėti Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje vyko įvairūs renginiai. Mokiniai atsiliepė į Prezidentės Dalios Grybauskaitės raginimą švęsti Vasario 16-ąją išradingai. Netradicinę pamoką apie skaudžią XX a. Lietuvos istoriją vedė viešnios iš Vilniaus - Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro vyriausioji specialistė Raimonda Steiblytė ir Genocido aukų muziejaus vyriausioji edukologė Gedvilė Butkutė. Jos mokiniams papasakojo apie vaikų gyvenimą tremtyje.

Skaityti daugiau...
 
DĖL KO AUKOTŲSI ŠIANDIENOS LIETUVOS DIDVYRIS?

Sausio 13-osios ir Medininkų žudynių aukų 25 metų minėjimui skirtas Lietuvos moksleivių rašinių konkursas

plakatas mazas

     Pernai minėję 25 Nepriklausomybės metines, šiemet lietuviai kviečiami prisiminti Nepriklausomybės aukas 1991 metais, ypač žuvusiuosius Sausio 13-ąją Vilniuje ir Liepos 31-ąją Medininkuose. Vadindami šiuos žmones didvyriais, matome šalia jų nesuskaičiuojamą gretą vyrų ir moterų, pasiaukojusių dėl Lietuvos.

Skaityti daugiau...
 
„ŽYNIO“ KONKURSAS KELMĖS RAJONO MOKINIAMS
Parašė LIMA Kelmės skyriaus pirmininkas Evaldas Butkus   

       Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Kelmės skyrius kartu su Šaukėnų Vlado Pūtvio – Putvinskio gimnazija organizavo „Žynio" konkursą gabiausiems rajono mokiniams. Keletą metų tarp istorijos mokytojų buvo svarstyta, kaip sudominti jauną žmogų ir drauge skatinti jo pilietinius jausmus, kaip mokiniams nelabai patrauklius renginius paversti į jiems mielus, tad nuspręsta organizuoti renginį, kurio metu dalyviai gali atskleisti savo apsiskaitymą, išmanymą įvairiose srityse.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 4 iš 8